0-24 órás működés

Távfelügyeletünkkel és szénmonoxid jelző rendszerünkkel teljes biztonságban tudhatja szeretteit

Korszerű eszközök

Szabványok szerint minősített eszközökkel dolgozunk

Maximális biztonság

Rendszereink speciálisan szabotázsvédettek így nem lehet hatástalanítani őket

Szénmonoxid jelző rendszerek

Elektronikus vagyonvédelem, szénmonoxid jelző rendszerek

Folyamat

Tervezéstől a megvalósításig

Tudja mielőbb biztonságban azt, ami fontos az Ön számára. Kérje szaktanácsadásunkat és árajánlatunkat még ma!

Ajánlatkérés

Akár 24 órán belüli kivitelezéssel, szerződéskötéssel

Konzultáció

Mérnök szakembereink a legjobb ár-érték arányú megoldást kínálják Önnek

Szerződéskötés

On-Line, papírmentesen, elektronikusan hitelesítve

Kivitelezés

Szakszerűen, gyorsan és precízen, garanciával

Kapcsolat

Kérje díjmentes ajánlatunkat most!

Tudja biztonságban értékeit még ma! Vegye fel velünk a kapcsolatot!

A szén-monoxidról

A szénmonoxid mérgezésről szóló híreket hallva talán Ön nem is sejti, hogy némi elővigyázatossággal megelőzhetőek lennének a tragédiák. Az Objekt-Őr szénmonoxid érzékelőjével nyugodtan aludhat. Az alábbiakban a szénmonoxid érzékelő riasztókról és magáról a szénmonoxidról kívánunk önnek segíteni azzal, hogy a szénmonoxidról és a CO jelző, azaz a szénmonoxid érzékelő riasztó berendezésekről minden lényeges információt összegyűjtöttük és közzéteszünk. Reméljük, minél több család számára válik fontossá a szénmonoxid mérgezés megelőzés és minél kevesebb szénmonoxid mérgezésről hallunk majd a hírekben. Vigyázzunk szeretteinkre!

A szénmonoxid (CO) nagyon mérgező gáz, ami éghető anyagok tökéletlen égetésekor keletkezik. Ez a gáz színtelen, szagtalan, az emberi érzékszerveknek teljesen “láthatatlan”, nem lehet felismerni, érzékelni. A szénmonoxid jelenlétére már csak a mérgezés első tüneteiből, a fejfájásból és émelygésből következtethetünk. Ha észrevesszük a figyelmeztető jeleket elkerülhetjük a komolyabb mérgezést és van még esélyünk a túlélésre.

A szénmonoxid érzékelő

A szénmonoxid érzékelő riasztó feladata, hogy telepítési helyén érzékelje és megfelelő módon jelezze, ha a szénmonoxid az emberi életre veszélyes koncentrációban és időtartam alatt jelen van. Gyakran telepítjük a szénmonoxid érzékelőt azaz szénmmonoxid riasztót meglévő- (riasztó-) vagy tűzjelző berendezéssel együtt. Riasztás esetén a szénmonoxid érzékelő fényjelzést (villogó vagy folytonos piros LED) és általában 90-100 dB-s hangjelzést adnak. Fontos, hogy minden szénmonoxid érzékelő jelezze a saját meghibásodását. Ezt különböző rövid hangjelzéssel és figyelmeztető fényjelzéssel (hiba LED) oldják meg. Ezek a hibajelzések jelenthetik: a szenzor tönkremenetelét, za elem lemerülését, a szünetmentesítő elem lemerülését, a szénmonoxid érzékelő élettartamának végét.

Hová szereljük a szénmonoxid érzékelőt?

Javasoljuk, hogy minden olyan helyiségbe szereljen szénmonoxid érzékelőt, amelyben lánggal égő berendezés található. Ha több ilyen helyiség van, a pénzügyi keret pedig ehhez szűk, akkor értékelje az egyes helyiségek szénmonoxid azaz (CO) kockázatát.

  • A legveszélyesebb egy légtérben aludni tüzelő vagy fűtő berendezéssel. Ebbe a helyiségbe mindenképpen szereljünk szénmonoxid érzékelőt, szénmonoxid riasztót.
  • A kémény nélküli vagy nyitott kéményű berendezés is komoly veszélyt jelent, lehetőleg oda is kerüljön szénmonoxid érzékelő azaz szénmonoxid riasztó.
  • A nappali használatú helyiségek, amelyekben több órát is eltöltünk naponta, pl. tévézés közben, szintén elég veszélyesek, itt is ajánlatos a szénmonoxid érzékelő, szénmonoxid riasztó jelzőberendezés!
  • Amennyiben egy légtérben van a konyha a hálórésszel, az érzékelőt helyezzük a főzés helyétől távol, az alvás helyéhez a lehető legközelebb, ne legyen huzatban és magasabban legyen mint ahogy alszunk (felső ajtófélfa magassága)!
  • Ha a veszélyes berendezés helyiségét ritkán használjuk, akkor azon kívül tanácsos elhelyezni a szénmonoxid érzékelőt, ott ahol a családtagok gyakrabban és hosszabban tartózkodnak.


Ha a veszélyes berendezés nem hálószobában van, és csak egy érzékelő felszerelésére van lehetőség, szereljük a hálószoba előtti folyosóra. Minden esetben tartsuk be az adott szénmonoxid érzékelő gyártói használati és telepítési útmutatását, mert az életünkbe is kerülhet ha nem így teszünk.

A leggyakoribb telepítési hibák, lássuk...

A két szokásos hiba, hogy a szénmonoxid érzékelőbe magába a detektor részbe nem jut be akadálytalanul a levegő, illetve, hogy a erős szennyeződésekkel együtt jut be. A szénmonoxid érzékelők nem alkalmasak szabadtéri érzékelésre, hiszen nem erre lettek kitalálva, hanem zárt térben fellépő veszély megelőzésére.

Hogy ezeket a hibákat elkerülje, NE telepítse a szénmonoxid érzékelőt, azaz a szénmonoxid riasztót:

  • külső térbe, fedetlen, fűtetlen helyiségbe,
  • szekrénybe vagy a szekrény és a fal közé,
  • nedves, párás helyiségbe (pl. fürdőszoba),
  • közvetlenül sütő, tűzhely fölé,
  • huzatos helyre,
  • függöny vagy bútor takarásába,
  • nagy légszennyezettségű, portartalmú helyiségbe,
  • szélsőséges hőmérsékleti viszonyok közé,
  • ahol útban van,
  • ahol rongálásnak van kitéve.

Mit tegyek, ha riaszt a szénmonoxid érzékelőm?

Amennyiben meggyőződtünk róla, hogy a szénmonoxid érzékelő azaz a szénmonoxid riasztó riasztási állapotban van azonnal tegyük a következőket:

  • Hívjuk a 112 segélyhívót
  • Azonnal nyissunk ablakot
  • Minden ember, felnőtt gyerek azonnal menjen ki a házból és ott várja meg a tűzoltókat.